Domov > Blog > Náš tip > Prírodné éterické oleje Hanus

Prírodné éterické oleje Hanus

Hanus je slovenská firma, ktorá vyrába kvalitné éterické oleje vo farmaceutickej kvalite. Éterické oleje sú veľmi obľúbené vďaka svojim liečivým účinkom, aj len tak pre potešenie z príjemnej vône a na prevoňanie bytu, miestnosti či navodenie príjemnej nálady. Často sa nazývajú aj esenciálne oleje alebo silice. Je dôležité používať len 100% prírodné oleje, ktoré majú všetky terapeutické kvality a neobsahujú syntetické zložky.

Éterické oleje sa využívajú pri aromaterapeutických masážach, na inhalácie, do kúpeľa, do aromalapmy, zriedené na ošetrenie pokožky, do difuzérov na osvieženie vzduchu a pod.

Medzi najobľúbenejšie esencie patria:

Čajovníková silica

Získava sa destiláciou mladých konárikov a listov vodnou parou. Dezinfekčné účinky so širokým spektrom, protibakteriálne, protiplesňové, protizápalové: infekcie pokožky a slizníc, mykózy, kandidové plesňové ochorenia, protizápalové účinky, herpes, afty, vriedky v nose, bolesť ucha, bolesť hrdla, bolesti zubov, boľavé ďasná, akné, reznérany, infekcie nechtov, lupiny, voš detská, bodnutia komármi, krvné výrony.

Grapefruit silica

Získava sa lisovaním čerstvého oplodia za studena. Má antiseptické účinky, pomáha pri akné, celulitíde, svalovej slabosti, podporuje trávenie, má žlčotvorné účinky. Grapefruit má silné antidepresívne účinky. Pôsobí ako psychostimulant pri nervozite a bolestiach hlavy. Podporuje schopnosť sústrediť sa, posilňuje koncentráciu a vôľu. Zvyšuje imunitu, stimuluje krvný obeh a upravuje nízky krvný tlak. Tlmí prejavy respiračných problémov a prechladnutia.

Levanduľová silica

Získava sa destiláciou čerstvých kvetov a stoniek vodnou parou. Má antiseptické účinky, popáleniny (aj po slnku), akné, ekzémy, ochorenia dýchacích ciest, protizápalové účinky, proti kŕčové účinky, reumatizmus, nervové vypätie, nespavosť, migrény, voš detská.
Patrí medzi najobľúbenejšie esenciálne oleje, je vhodná do difuzérov aj v prítomnosti najmenších detí.

Kadidlová silica 

Získava sa destiláciou ručne zbieranej živice vodnou parou. Má výrazné imunostimulačné účinky, astma, infekcie dýchacích ciest, antiseptické účinky, regeneračné účinky na pleť, podpora hojenia rán, upokojujúce a sedatívne účinky.

Všetky výrobky firmy Hanus podliehajú kontrole Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv. Éterické oleje Hanussú 100% prírodné a sú vyrábané podľa najprísnejších kritérii pre výrobu éterických olejov. Éterické oleje Hanus majú zachované všetky účinné látky, ktoré sú potrebné pre úspešnú aromaterapeutickú liečbu.

%d blogerom sa páči toto: