Domov > Blog > Náš tip > Mikrozelenina – zdravá pochúťka

Mikrozelenina – zdravá pochúťka

Mikro zelenina alebo Mikrobylinky sú rastlinky, ktoré sa nechajú od zasadenia vyrásť do prvých lístkov a v tomto štádiu sa aj konzumujú. Mikrozelenina má väčšiu koncentráciu zdravých látok v porovnaní s plne vyrastenou zeleninou. Sú výnimočné svojou výraznou chuťou a sviežosťou. Jedia sa čerstvé a sú cenené pre svoje vysoké nutričné hodnoty a pestrú farebnosť. Pridávajú sa do smoothies, na sendviče alebo sa miešajú do šalátov. V zime predstavujú ideálny spôsob na dodanie potrebných vitamínov a posilnenie imunity.

Mikrozelenina obsahuje vyššiu koncentráciu mnohých živín v porovnaní so zrelou plne vypestovanou zeleninou alebo bylinkami. Viaceré svetové štúdie dokázali, že v mikrozelenine sú obsiahnuté vitamíny C, E a K, ako aj lutein a beta-karoten až v 40 násobne väčšom množstve ako v klasickej zelenine. Mikrozelenina je tiež bohatá na enzýmy, ktoré umožňujú ľahšie trávenie.

Rozdiel medzi klíčkami a mikrozeleninou je, že klíčky sa zvyčajne pestujú vo vode a zbierajú sa do 2-3 dní, zatiaľ čo mikrozelenina sa pestuje v pôde alebo na podložke a vyžaduje svetlo pre svoj rast a zbierajú sa keď sú cca 7 cm vysokéChuť mikro zeleniny je závislá od pestovaných rastlín. Môže sa pohybovať od sladkej až po korenistú.

Microgreens Slovakia pestuje mikrozeleninu priamo v Bratislave a dodáva ju vždy čerstvú a v tej najlepšej kvalite. Vďaka tomu, že ju pestujú priamo v meste, nemusia produkty cestovať, strácať čerstvosť a zvyšovať emisie v dôsledku nárokov na dopravu. Mikrozelenina je bez akýchkoľvek chemikálií či fungicídov.

V našej ponuke nájdete tieto čerstvé microgreens:

MikroReďkovka  je typická svojou jemne pikantnou chuťou. Je ľahšie stráviteľná ako celý koreň. Popularitu si získala hlavne vďaka svojmu ružovému sfarbeniu a jemnej pikantnosti typickú pre reďkovku.

MikroHrášok je zdravým a chutným doplnkom stravy vďaka obsahu vitamínu A, vitamínu C, kyseliny listovej a vlákniny.

MikroBrokolica má neutrálnu až jemne pikantnú chuť. Brokolica je jedna y najnutričnejších potravín na svete vôbec, je bohatá na vitamín C, K, B9, železo, draslík, mangán a antioxidanty. 

Mix viacerých mikro zelenín, ktorý chutí výborne a lahodí aj oku.

%d blogerom sa páči toto: