Domov > Blog > Novinky > Probiotické oblátky od Biopekárne Zemanka

Probiotické oblátky od Biopekárne Zemanka

Celozrnné oblátky sú vyrobené z jednozrnkovej múky s probiotickými kultúrami. Oblátky majú lahodnú chuť a najvyššiu možnú kvalitu zo surovín v bio kvalite. Sú bez palmového tuku, umelých sladidiel a farbív, chemických konzervantov či bieleho rafinovaného cukru.  Výborne sa hodia ku káve.

Prečo konzumovať probiotickú stravu?

  • Probiotiká majú schopnosť množiť sa v črevách a tým znížiť výskyt a množenie nežiaducich patogénov. Pôsobia v tráviacom systéme, kde napravujú črevnú flóru a obohacujú nás „dobrými“ mikrobaktériami.
  • Probiotiká umožňujú lepšie a efektívnejšie vstrebávanie živín z prijatej potravy do organizmu. Zároveň zabraňujú vstrebávaniu toxínov nachádzajúcich sa v strave. Tento základný mechanizmus fungovania probiotík má veľmi pozitívne účinky na imunitný systém človeka. Produkujú laktoferín – bielkovinu, ktorá má schopnosť viazať železo, a bez ktorej by organizmus nebol schopný železo z potravy absorbovať.
  • Dostatočná prítomnosť probiotických baktérií v črevách dokáže produkovať určité druhy vitamínov, predovšetkým vitamíny K a B (biotín, B1, B3, B6 a B12). Tiež pomáhajú liečiť vnútorné zápaly. Probiotické kultúry produkujú látky, ktoré znižujú pH čreva. To vytvára prostredie, v ktorom sa nedarí patogénom. Probiotiká tak majú podobný účinok ako antibiotiká – neumožnia, aby sa škodlivé mikroorganizmy množili.

Probiotické oblátky nájdete v našich predajniach v dvoch príchutiach:                

Biopekáreň Zemanka je rodinná česká pekáreň, ktorá pečie sušienky a krekry zo surovín z ekologického poľnohospodárstva a podľa vlastných originálnych receptúr. Ich výrobky nielen výborne chutia, ale myslia na zdravie nás a našich detí.

 

%d blogerom sa páči toto: