Domov > Blog > Náš tip > Čo je to ten Gurmar?

Čo je to ten Gurmar?

Gurmar (Gymnema sylvestre) je drevnatá, popínavá rastlina, ktorá je pôvodom z tropických lesov Indie. Využívajú sa listy, hlavne kvôli obsahu biologicky aktívnej zložky – kyseliny gymnemovej. Sypaný čaj sa odporúča piť najmä pri poruchách metabolizmu cukrov.

Prírodné antidiabetikum
Gurmar (gymnema) čaj je jedným z najúčinnejších prírodných prostriedkov na liečbu diabetes I. a II. typu. Stimuluje tvorbu inzulínu, regeneruje beta-bunky pankreasu a zároveň zvyšuje aktivitu enzýmov zúčastnených metabolizmu glukózy a zabraňuje vzniku inzulínovej rezistencie.

Použitie Gurmar čaju v liečbe cukrovky je známe z histórie tradičnej indickej a Ajurvédskej medicíny niekoľko tisíc rokov. Táto malá rastlina pochádza z Indie a môžeme sa stretnúť aj s jej názvom Gymnema sylvestre. V tradičnej medicíne je Gurmar nazývaný aj ako “zabijak” cukru.

Obsah balenia: 150g sypaného čaju (balenie na 1 mesiac)

 Užívanie Gurmar čaju a spôsob prípravy: 2-3 šálky čaju denne, konzumovať medzi jedlami. 1 kávovú lyžičku čajoviny (1,5g) zaliať 2,5 dl vriacej vody a nechať vylúhovať 15 minút. Celodennú dávku čaju (2-3 kávové lyžičky) si môžete pripraviť aj jednorázovo zaliatím 500 ml vriacej vody a konzumovať postupne v priebehu dňa.

Nástup účinku je na rozdiel od iných rastlinných liekov pomalý, prvé zlepšenie nastáva obvykle po 3 až 4 týždňoch užívania, pre rozvinutie liečebného účinku sa odporúča užívať Gurmar čaj minimálne počas 6 mesiacov. 

Pri začínajúcej cukrovke (diabetes 2. typu) u dospelých boli zaznamenané maximálne liečebné úspechy obvykle po dlhodobom podávaní v období 18 až 20 mesiacov. Dôležitou súčasťou liečby je úprava stravovania a výber vhodných tukov.

Obsah účinných látok: 1 balenie 150g obsahuje 100 porcií čaju = 6300 mg kyseliny gymnemovej (1 porcia čaju obsahuje 63 mg kyseliny gymnemovej)

Zloženie: sypaný čaj, listy rastliny Gurmar – Gymnema sylvestre

Krajina pôvodu: India

 

%d blogerom sa páči toto: