Kombucha kultúra 150ml Stevikom

1186

Kombucha je lahodný a osviežujúci enzymatický a tonizujúci nápoj s prírodnými liečivými účinkami. Vzniká čisto prírodnou cestou – je výsledkom činnosti spoločenstva prospešných kvasiniek a baktérií. Neobsahuje žiadne konzervačné látky alebo farbivá a nemá vedľajšie účinky.

Viac detailov

Nakúpte ešte za 60,00 € a získajte dopravu ZDARMA.

Nakúpte u nás nad 60Eur a tovar Vám doručíme na naše náklady!

6,16 € s DPH

41,06 € za l

Vlastnosti

Bez lepku Áno
Bez sóje Áno
Bio Nie
Vegan Áno

Detaily

Blahodarné účinky kombuchy sú známe predovšetkým v ázijských oblastiach, ktoré sú jej domovinou. Významný je obsah kyseliny glukurónovej, ktorá napomáha detoxikovať organizmus, kombucha obsahuje tiež rad vitamínov skupiny B a ďalších látok.

Kombucha môže mať okrem detoxikačných účinkov i pozitívny vplyv ako podpora pri tráviacich ťažkostiach, potrebe posilniť imunitu či zlepšiť črevnú mikroflóru. Zároveň môže pôsobiť na povzbudenie organizmu.

Návod na prípravu: Pripravíme si sklenenú nádobu s obsahom najmenej 2 litre, 2l vody, 180g kryštálového cukru, 6g sypaného čaju, materskú kultúru a špeciálny zákvas. Zvaríme vodu, vylúhujeme čaj a pridáme cukor. Do vychladeného čaju prilejeme špeciálny zákvas, zamiešame a vložíme materskú kultúru (umytú vo vlažnej vode) hladšou stranou nahor. Nádobu prikryjeme plátnom a pripevníme gumičkou. Kvasný proces musí prebiehať minimálne 7dní.

Obsah balenia: fungus kombuchy v náleve živej kombuchy.

Krajina pôvodu: EU/mimo EU

Súvisiace produkty

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (30)