Lieskové oriešky 100 g BIO BN

3401

Lieskové oriešky ako jediné orechy pochádzajú pôvodne z Európy. Lieskové oriešky obsahujú kvalitné oleje, vitamíny radu B a významné množstvo vitamínu E (100g obsahuje viac ako dvojnásobok odporúčanej dennej dávky).

Viac detailov

Nakúpte ešte za 60,00 € a získajte dopravu ZDARMA.

Nakúpte u nás nad 60Eur a tovar Vám doručíme na naše náklady!

2,70 € s DPH

30,00 € za kg

Vlastnosti

Bez lepku Áno
Bez sóje Áno
Bio Áno
Vegan Áno

Detaily

Odroda Levantin sa vyznačuje plnou výraznou chuťou, vôňou a veľkosťou jadier. Pestovanie i zber na ekofarmách prebieha šetrným spôsobom podľa zásad ekologického poľnohospodárstva. Zber začína v polovici augusta, kedy sa zrelé orechy strasú zo stromov a  ručne pozbierajú. Oriešky sa nechajú prirodzené vysušiť. Tesne pred exportom sa vonkajšia škrupina opatrne rozlúskne, aby nedošlo k poškodeniu jadra. Týmto spôsobom sa oriešky uchovajú čerstvé, tak dlho ako sa len dá. Vďaka starostlivému triedeniu sa k zákazníkovi dostanú iba zdravé a kvalitné jadrá s minimálnym množstvom zlých orieškov.

Použitie: tieto lieskové oriešky odporúčame pre varenie a pečenie, ale aj priame maškrtenie alebo do orieškových zmesí.

Tip: šetrným upražením nasucho (na plechu v rúre pri 170 °C cca 15 min až začnú voňať) zvýrazníme chuť a vôňu lieskových orieškov, ktoré chceme použiť v dezertom, bábovkách, cukrovinky a podobne.

Zloženie: lieskové oriešky Jumbo BIO.

Krajina pôvodu: Turecko

Súvisiace produkty

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (30)