Domov > Blog > Novinky > Moringa – prírodný multivitamín

Moringa – prírodný multivitamín

Moringa Karibská je v súčasnosti považovaná za jednu z najkomplexnejších superpotravín na svete. Je bohatým zdrojom vápnika, horčíka, železa, fosforu, vitamínu E, A ale aj vitamínov skupiny B. Moringa obsahuje kvercetín, látku podporujúcu imunitu voči vírusom. 

Moringa COMPLETE je doplnená o prírodné vitamíny D, B12 a C. Je to jediný skutočne prírodný multivitamín. Podporuje imunitu a to hlavne vďaka obsahu prírodného vitamínu D a tým aj odolnosť proti vírusom a vďaka kvercetínu aj proti korona-vírusu.

V našej ponuke nájdete tieto výrobky z Moringy:

Moringa prášok predstavuje kombináciu nutričných a medicínskych fytochemikálií. Najviac vyzdvihovaný je obsah vitamínu A vo forme karoténu (v 100g moringy 10-násobok obsahu mrkvi), vitamínu C (12-násobok obsahu pomarančov), vápnika (17-násobok obsahu v mlieku), draslíka (15-násobok obsahu v banánoch), železa (25-násobok obsahu v špenáte) a proteínov (9-násobne viac obsahu ako v jogurte). Významným atribútom je biologická dostupnosť a vstrebateľnosť čisto prírodných mikronutrientov v ľudskom organizme. Pri komplexnom pohľade nájdeme v moringe vitamíny B1, B2, B3, ale aj vitamíny rozpustné v tukoch – A, D, E a K a množstvo minerálov – okrem spomínaných aj meď, fosfor, zinok a ďalšie.

Čaj z moringy obsahuje vysokú koncentráciu látok s antioxidačnou kapacitou, ktoré zabraňujú nebezpečnej oxidácii molekúl v rámci buniek organizmu. Okrem antioxidantov majú hojné zastúpenie protizápalové fytonutrienty, ktoré zabraňujú pôsobeniu zápalových faktorov a zmierňujú tak prebiehajúce zápalové procesy, prípadne pôsobia preventívne. Pravidelným pitím čaju z Moringa Caribbean listov môžete dosiahnuť to, čo potrebuje každý namáhaný organizmus – proces čistenia, uzdravovania a revitalizácie všetkých telesných orgánov. Lahodný žltozelený voňavý nápoj Vám napomôže aj k lepšej nálade a vyrovnanosti.

Naše tipy pri príprave Moringového prášku na konzumáciu:

  • ku 1 polievkovej lyžici Moringového prášku pridajte šťavu z polovice citróna
  • štipka soli taktiež potlačí jej horkosť
  • pridajte panenský kokosový tuk alebo kokosové mlieko
    (kombináciu kokosovej chute a Moringy používajú indickí kuchári z obľubou)


Vedecké štúdie dokázali, že listy Moringy vykazujú blahodarné účinky na organizmus vďaka pestrému obsahu prírodných účinných látok (polyfenoly, flavonoidy, vitamíny, aminokyseliny, alkaloidy, taníny). Vďaka vitamínom s antioxidačným efektom podporuje moringa zdravý rast a bunkový vývoj, má anti-aging efekt a zvyšuje imunitné prejavy organizmu. Prostredníctvom ďalšej dôležitej skupiny vitamínov B (B1 – tiamín, B2 – riboflavín, B3, B6 – pyridoxín) pôsobí na stabilizáciu duševnej činnosti, stimuluje mozgovú činnosť a inhibuje pôsobenie toxínov v organizme.

Pestovanie Moringy karibskej prebieha na panenských plantážach sopečného ostrova St. Lucia v Karibiku, s prísne regulovaným zberom, spracovaním a uskladnením.  Produkty Moringa Carribean sú výživné, čisté, nechemické, bezpesticídne a bezherbicídne produkty prvotriednej kvality.  Moringové stromy sú pestované podľa najprísnejších noriem pre organické poľnohospodárstvo a následné spracovávanie prebieha v súlade s prísnymi medzinárodnými štandardmi. Počas sušenia, ktoré má za úlohu dostať vodu z listov čerstvej moringy, sa používa iba veľmi nízka teplota do 42°C. Výsledkom je ešte výživnejší list moringy, než keby bol získaný iným spôsobom sušenia.

%d blogerom sa páči toto: