Domov > Blog > Novinky > Medy Dedinský

Medy Dedinský

Včelárstvo Dedinský od roku 1990 chová včelstvá v chránenej krajinnej oblasti Devínska Kobyla. Včelstvá sa nedokrmujú cukrom, ale necháva sa im dostatok ich vlastného medu na prezimovanie. Kvôli blízkosti veľkého mesta sami v tomto období neprodukujú bio med, ale boli schválenou prevádzkou pre jeho plnenie.

Med spracúvajú špeciálnou technológiou (jedinečnou na Slovensku), pri ktorej sa med zohrieva minimálne, tak, aby si zachoval všetky chuťové, vonné a výživové hodnoty. Med sa počas ôsmich hodín ohreje na cca 35 až 40°C a potom behom piatich minút na 50°C pričom sa rozpustia všetky kryštáliky v mede. 

V ponuke u nás nájdete:

Včelí medovicový med obsahuje medovicu z jedlí a smrekov z ekologicky najčistejších oblastí Slovenska. Medovicový med obsahuje len malé alebo žiadne množstvo peľu, čo ho robí vhodným pre alergikov a astmatikov. Používa sa pri poraneniach a ťažko sa hojacich ranách. Jedna kávová lyžička medovicového medu obsahuje toľko minerálov a živín, koľko sa skrýva v 2-4 lyžičkách bledého medu.

Medovicový med nájdete v našom eshope v dvoch variantoch

Agátový med má dobré dezinfekčné účinky. 

Pri pravidelnom užívaní znižuje krvný tlak. 

Jeho konzumácia sa odporúča pri kašli, ale aj pri zažívacích ťažkostiach zapríčinených prekyslením žalúdka. Má lahodnú a jemnú chuť.Vďaka vysokému obsahu fruktózy kryštalizuje len veľmi pomaly. 

Lipový med patrí medzi najlepšie medy. Vzniká z nektáru lipy malolistej, najmä z oblastí ramien riek Dunaj a Moravy, má lahodnú, príjemnú chuť a voňavú arómu lipového kvetu. Lipový med je veľmi ľahko stráviteľný vďaka svojmu pôvodu a obsahu prírodných látok. Podobne ako agátový med, kryštalizuje pomal.

Pohánkový med ma jedinečnú chuť a nezameniteľne silnú arómu. Považuje sa za jeden z najzdravších medov, kvôli jeho špeciálnemu zloženiu. Červenkastú farbu mu dodáva vysoký obsah železa. Odporúča sa aj pri diétach, pri liečbe rakoviny a v kombinácii s mliekom večer pred spaním, ako prostriedok proti nespavosti.

Kvetový med je ľahko stráviteľný vďaka vyššiemu obsahu jednoduchých cukrov – glukózy a fruktózy. Obsahuje peľové zrná rôznych rastlín, ktoré obohacujú med o významné prírodné látky s povzbudzujúcimi účinkami.

Krémový (pastový) včelí med je charakteristický najmä pre svoju lahodnú, krémovú chuť a konzistenciu. Krémový alebo pastovaný med je produktom riadenej kryštalizácie. Vďaka nej je med hustejší, netečie, ľahko sa natiera no pri tom si zachováva všetky svoje biologické látky.

Včelí peľ je najväčší antioxidant, ktorý sa nachádza v prírode. Obsahuje nielen prírodné antibiotiká, ale aj esenciálne aminokyseliny, minerály, zdravé tuky, vitamíny a proteíny. Tento unikátny kokteil živín je vynikajúci pre všetkých aktívnych ľudí, pretože dodáva energiu, reguluje hladinu cukru v krvi a pomáha pri zvýšenej fyzickej a psychickej námahe.

Pravidelná konzumácia vedie k posilňovaniu imunitného systému a má pozitívne účinky na proces trávenia a celkovú imunitu.

Vďaka škorici má tento kvetový krémový med antibakteriálne účinky, pomáha proti nachladnutiu, chrípke, posilňuje imunitný systém, podporuje trávenie, znižuje cholesterol a cukor v krvi, stimuluje krvný obeh.

 

 

Včelí med kvetový – krémový s 5% peľu, 3g pergy a materskou kašičkou. Perga je kvetový peľ získavaný z plástov, ktorý je prepracovaný včelami priamo v úli. Tu je vystavený prírodnému kvasnému procesu, počas ktorého vznikajú veľmi dôležité substancie.

Perga je o viac ako 50% účinnejšia ako kvetový peľ. Podporuje organizmus k rýchlej obnove duševnej a fyzickej sily, najmä v rekonvalescencii po vyčerpávajúcich chorobách a po operáciách. Pri depresívnych stavoch obnovuje duševnú rovnováhu, vyvoláva pocit spokojnosti a chuti k životu. Ovplyvňuje črevnú mikroflóru a podnecuje funkcie žalúdka, znižuje tlak, cholesterol v krvi. Obsahuje kyseliny nukleové, ktoré majú priaznivé účinky na spomaľovanie starnutia.

Materská kašička je vysoko výživný produkt s veľkým obsahom proteínov a vitamínov. Podporuje krvotvorbu, má dobré výsledky pri neplodnosti, impotencii a zníženej sexuálnej aktivite. Potláča procesy starnutia, znižuje psychické a fyzické preťaženie, pomáha pri nespavosti, priaznivo pôsobí pri bolestiach hlavy. Odstraňuje negatívne pôsobenie voľných radikálov, zlepšuje činnosť pečene a čriev. 

Ručne vinuté sviečky z pravého včelieho vosku sa pýšia nezameniteľnou vôňou s jemným nádychom sladkého medu. Rýchlo prevoňajú váš domov, kanceláriu či chalupu. V okamihu dokážu vyčariť príjemnú a relaxačnú atmosféru.

%d blogerom sa páči toto: