Domov > Blog > Náš tip > Lipozomálny vitamín C

Lipozomálny vitamín C

Vitamín C prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu, prispieva k správnej funkcii imunitného systému a zvyšuje obranyschopnosť organizmu, prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy, prispieva k správnej funkcii psychiky, prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom, prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy. Vyskúšajte ho v lipozomálnej forme.

lipozomalny-vitaminc-eshop-vitalandLipozomálna forma má najvyššiu vstrebateľnosť vitamínu C spomedzi ostatných foriem vitamínu C. 

Najväčším nedostatkom klasických foriem vitamínu C ako sú tabletky, prášky alebo nápoje je, že sa prevažná časť vitamínu C znehodnotí už v tráviacom trakte a na miesto určenia v našom tele sa dostane iba zlomok množstva uvedeného na obale výživového doplnku.

Lipozomálny vitamín C má na rozdiel od klasických foriem až 6 krát vyššiu vstrebateľnosť v porovnaní s inými formami vitamínu C. Je to dané tým, že tekutý vitamín C je obalený fosfolipidovými nanobublinkami tzv. lipozómami. Lipozomálny obal chráni vitamín C pred degradáciou, umožňuje rýchlejšie a účinnejšie vstrebávanie, ako aj lepší prestup dovnútra buniek. Výsledkom je takmer 100%-né vstrebanie vitamínu C do krvného obehu a následne takmer 100%-ný prestup do buniek ľudského tela vrátane imunitných buniek.

vitamin-c-lipozomalny-vitaland-slovensko-eshop

 

Lipozomálny vitamín C nájdete u nás v 200ml balení, ktoré vystačí na 20 dávok:

Lipozomálny vitamín C “Pure“, ktorý neobsahuje žiadne konzervanty a doba trvanlivosti je 30 dní. Obsahuje iba vitamín C farmaceutickej kvality vo forme kyseliny L-askorbovej, geneticky nemodifikovaný slnečnicový lecitín a destilovanú vodu.

Lipozomálny vitamín C, konzervovaný sorbátom draselným, kde doba trvanlivosti je cca 1 rok. Obsahuje vitamín C farmaceutickej kvality vo forme kyseliny L-askorbovej, geneticky nemodifikovaný slnečnicový lecitín, destilovanú vodu a sorbát draselný.

%d blogerom sa páči toto: