Pohánka krúpy svetlá 500 g Provita

3664

Táto pohánka bola obielená šetrným mechanickým spôsobom. Tak sa zachová maximum výživných látok (v porovnaní s lúpaním pomocou tepla). Lúpanú pohánku (krúpy) používame ako prílohu, zátrepku do polievky, základ sýtych šalátov aj na sladko. Môžeme ju zomlieť na pohánkovú múku. 

Viac detailov

Nakúpte ešte za 60,00 € a získajte dopravu ZDARMA.

Nakúpte u nás nad 60Eur a tovar Vám doručíme na naše náklady!

1,22 € s DPH

2,44 € za ks

Vlastnosti

Bez lepku Áno
Bez sóje Áno
Bio Nie
Vegan Áno

Detaily

Pohánka je ľahko stráviteľná a nutrične hodnotná (najmä pre obsah horčíka). Pohánka dodáva silnú, teplú až prehrievajúcu energiu. Preto je vhodná na konzumáciu hlavne v zimnom období a pre ťažko pracujúcich ľudí. Pohánka je významný zdroj prírodného rutínu s cennými vlastnosťami, z ktorých je preukázaný hlavne posilňujúci účinok imunitného systému, zvýšenie pružnosti cievnych stien, regulácia krvnej zrážanlivosti a obsahu cholesterolu v krvi. Je prirodzene bezlepková, vhodná pre pacientov trpiacich na celiakiu , odporúča sa pri diétach ochorení zažívacieho traktu, je vhodná i pre diabetikov.

Príprava: Hrnček pohánky zalejeme 1 ½ hrnčekom vody, privedieme k varu a hneď odstavíme. Na teplom mieste necháme dôjsť do mäkka (20 – 30 minút). Pre prípravu kaše pridáme viac vody a krátko povaríme. Môžeme rozmixovať ponorným mixérom.

Zloženie: pohánka lúpaná svetlá.

Krajina pôvodu: Poľsko