Lavaš ŠPALDOVÝ KAKAOVÝ ( 3ks) 450g

7828

Odber chladených výrobkov je možný len osobne na predajni.

Lavaš je chutný chlieb pripravený z nekysnutého cesta. Je základným pokrmom arménskej kuchyne. Obľubu si získal na Kaukaze, v Stredomorí, Európe či USA. V Arménsku sa tento chlieb už po stáročia pečie vždy na jeseň v rozpálených hlinených peciach. Veľké množstvo chleba sa potom uchováva v suchom a chladnom prostredí.

Viac detailov

Na objednávku

Nakúpte ešte za 60,00 € a získajte dopravu ZDARMA.

Nakúpte u nás nad 60Eur a tovar Vám doručíme na naše náklady!

7,53 € s DPH

16,73 € za kg

Vlastnosti

Bez lepku Nie
Bez sóje Áno
Bio Nie
Vegan Áno

Detaily

Lavaš je podobný indickému čapati alebo arabskému chlebu. Odlišuje sa však svojou jemnosťou, veľkosťou a zložením. Cesto sa vyrába z múky a pitnej vody. Pri príprave sa dochucuje morskou soľou. 

Lavaš pečieme podľa starého rodinného receptu z Arménska. Vďaka tomu získava jedinečnú jemnosť, nádhernú vôňu a hlavne dobrú chuť. Pri jeho príprave dominuje poctivá ručná práca a láska, ktorú do našich chlebov vkladáme. Lavaš patrí medzi najstaršie druhy chleba, ktoré ľudstvo pozná.

Do našich produktov nepridávame žiadne chemické prímesi, zlepšujúce látky, cukor a ani droždie. Napriek tomu si dokáže lavaš pri správnom skladovaní zachovať svoju čerstvosť po dlhé obdobie. Naše chleby sú vyrábané z kvalitnej a bio múky, morskej soli a vody.

Lavaš vydrží v chladničke zabalený v sáčku maximálne 10 dní od dátumu výroby. V mrazničke ho môžete skladovať až 2 mesiace.

Zloženie: Bio špaldová múka, kakao, glykozidy steviolu (sladidlo), voda, soľ.

Výživové hodnoty na 100g: 

  •          Energetická hodnota: 1135 kJ / 267 kcal
  •          Tuky: 0,3 g
  •          Sacharidy: 55,1 g
  •          Bielkoviny: 11 g
  •          Soľ: 0,9 g

 

 

Krajina pôvodu: Slovensko

Súvisiace produkty